Министър Василев се скара за уведомителния режим
Министър Василев се скара за уведомителния режим / netinfo
Забележка за уведомителния режим при отваряне на нов търговски обект направи днес министърът на държавната администрация Николай Василев на кмета на Враца инж. Тотю Младенов. Това стана по време на срещата на министъра с представители на общинската администрация в областния център. Според Василев, тази мярка е извън закона и води със себе си корупционни практики. "Съветът ми към всички общински администрации е тя да бъде премахната, за да не пречи на бизнеса", обясни Н. Василев.

Сред обсъжданите теми на срещата бе и липсата на английска версия на уеб сайта на общината. Министърът връчи на кмета плакет заради челното класиране на града по проекти ISO, финансирани от европейските фондове. "Това прави Враца уникална", заяви  Н.Василев.