Кметът на община Враца инж. Тотю Младенов ще участва в работно посещение в Берлин, организирано от Националното сдружение на общините в Република България, Фондация „Фридрих Еберт” и Германо-българската търговско-промишлена камара. Темата на обмяната на опит е работата с фондове на Европейския съюз за комунална инфраструктура.
По време на пет дневния си престой във федералната република, кметовете от България ще проведат поредица срещи, както с представители на местната и изпълнителната власт, така и с фирми с опит в реализацията на проекти. Българската група ще се запознае със системата на работа в пречиствателни станции, наземни инсталации за преработка на отпадни води и инсталации за третиране на отпадъци в няколко градове на Германия.
Фокусът на обсъжданията и срещите ще бъде опитът в усвояването на средства от европейските фондове в районите на бившата ГДР, преходът от планова към пазарна икономика и мениджмънта на инфраструктурни проекти.