Иззеха цигари от два магазина
Иззеха цигари от два магазина / netinfo

Двама търговци във Враца бяха глобени от инспектори от местната приходна администрация. Поводът е разлика между откритите пари в търговските обекти и това, което е записано на касовия апарат. Нарушенията бяха открити по време на съвместна проверка с екипи на Агенция „Митници" и Областната дирекция на МВР - Враца. При акцията в двата магазина бяха иззети и 301 кутии цигари без бандерол от различни марки.
Предишната съвместна проверка, в която участваха инспекторите от сектор „Проверки и ревизии", бе през май. Тогава бяха проверени 5 обекта в Мездра и Враца. Инспекторите съставиха два акта за неиздаването на касови бележки и за нарушения на Кодекса за социално осигуряване.