Изчезна 2-годишно дете
Изчезна 2-годишно дете / netinfo

2-годишно момче от село Боровци Община Берковица е изчезнало вчера
около 17:45. Сигналът в полицията е подаден от 33-годишната майка на
детето, която е заявила, че синът й е напуснал в неизвестна посока
бившият стопански двор на селото, където живеят.

В незабавно предприетото издирване са се включили около 30 човека –
служители на полицията от Берковица, Гранична полиция, следови кучета и
местни жители.


Тази сутрин издирването е подновено, като цифрата на търсещите се е
удвоила – около 65 души, от които 35 униформени, 30 местни и 14
следови кучета. Детето е открито около 10,30 ч., на около 3 км от дома
си, на 100 метра от ж.п. линията Монтана – Берковица, в посока язовир
Огоста. Момчето е в добро здравословно състояние, контактно.
Медицинският екип, който е извършил прегледа, не е установил следи от
насилие.

Инспектор детска педагогическа стая при РУ МВР Берковица е
сигнализирал Отдела за закрила на детето за стартиране на процедура по
настаняване на две от трите деца на 33-годишната Р.М. в специализирано
заведение поради мизерните условия, в които живее семейството.