Два опита за измама са констатирали органите на реда във Враца за изминалото денонощие. При първият, касиер на бензиностанция "Шел" подал сигнал, че непознато лице е направило опит да плати с фалшива банкнота от 20 лева. Извършената проверка установила, че опита да прокара в обръщение парите е извършила 23-годишната А.В. от Враца.
Същият ден в в КАТ-Враца се е явило лице с инициали И.К. на 22 години от града, който е представил фалшиво свидетелство за основно образование, за да му бъде издадено свидетелство за управление на МПС. По случая в РУ на МВР-Враца е образувано бързо производство. Работата по случаите продължава.