През изминалото денонощие в област Враца са станали две пътно-транспортни произшествия, сочат данните в бюлетина на ОДП. На 2-ри януари на главен път Е-79 между селата Люти Дол и Ребърково лек автомобил „Шкода Октавия”, управлявана от 32-годишния Е.И. от Пловдив блъска отзад „Ситроен Саксо”, управляван от 30-годишният столичанин С.Е.. Няма убити и пострадали. Причина за пътния инцидент е неспазване на дистанция от страна на водача на „Шкода”-та. Щетите по двата автомобила са на стойност около 500 лева.
При извършената проверка за алкохол пробата е отрицателна. На същият ден около 17:50 часа на кръстовището между булевард „2-ри юни” и улица „Кръстю Бързаков” катастрофират като се блъскат „Форд Мондео” управляван от 18 годишния М.С. от София със стаж зад волана само 3 месеца и лек автомобил „Мерцедес 200” управляван от друг столичанин – 34-годишния Х.Н. Причина за инцидента е отнемане на предимство при ляв завой от страна на по-младия и неопитен водач. Щетите по двата автомобила са за около 150 лева. Установено е, че и двамата водачи не са употребили алкохол.