При голям интерес протече двудневният рок-фестивал във Враца. Въпреки студеното време много привърженици на рока посетиха подземния паркинг на "Суми" в празничните дни , където се проведе феста.
Down fest се проведе под патронажа на кмета на община Враца инж. Тотю Младенов и събра на една сцена групи като Уикеда, Остава, Васко Кръпката, Силует. Снощи "гвоздеят" на програма беше група P.I.F.
Другите участници бяха: М.O.G., Panican Whyasker, What a name!, The Axe Project, Ciroza, Four play Gang, Hyperqube Mid Right, врачанската Bassein и др.