Четирима се престрашиха да скочат в ледените води на река Дунав край Козлодуй днес. За четвърти пореден път кръстът беше изваден от 28-годишния Кольо Михайлов.
“Готвя се от четири месеца и скачам за първи път, но съм много доволен”, каза 17-годишният Петър Петков, който беше и най-младият участник. Всички смелчаци получиха парични награди от общината и църквата. С литургия в църквата „Света Троица” започна празничния Йордановден в Козлодуй.
Събитието уважиха около 300 души. Извършен бе и тържествен водосвет.