Виолетовите спряха лидера в групата, Сашо Ангелов доволен от мъжеството
Виолетовите спряха лидера в групата, Сашо Ангелов доволен от мъжеството / Дарик нюз, архив

Първа загуба от близо 2 години насам на „Локомотив” (Мездра) нанесе „Етър В. Търново”. Под мощната подкрепа на публиката „виолетовите” надиграха устремилия се към Б група съперник, а Сашо Ангелов спечели тактическия двубой между треньорите.

Без централния си нападател Николай Иванов започнаха срещата с лидера в класирането на Северозападната В група великотърновци. Старши треньорът Сашо Ангелов бе наситил средата на терена с повече халфове, а напред действаха бързите Байдаков и Николаев, подкрепяни активно от Ивайло Тодоров. Това решение определено даде резултат, защото етърци контролираха мача и още преди почивката организираха няколко много опасни атаки. В 5-ата минута Николаев опита удар от движение, а в деветата изведе Байдаков, който бе изпреварен от вратаря на гостите в последния момент. При ответната атака Венци Димитров извади изпод гредата балонно центриране, след което отбраната пред него успя да блокира Росен Петков. В 15-ата минута Байдаков се измъкна от пазачите си и комбинира Николаев, чийто външен фалц прати топката над вратата. Пореден пробив на етърци бе спрян в нарушение почти до аутлинията, вляво от наказателното поле на „Локомотив”. Илко Трифонов стреля остро по тревата и вратарят на мездренци отклони топката в мрежата си за 1:0. Изравнителният гол падна в 27-мата минута отново от пряк свободен удар. Цветомир Ангелов опита центриране, топката топна сред играчите и полетя в мрежата зад Венци Димитров за 1:1. До края на полувремето етърци продължиха да атакуват на скорост, а гостите търсеха центрирания към ръстовия си таран Иван Редовски.

Втората част тръгна по ноти за етърци. След центриране от корнер на Николаев Илко Трифонов засече с глава топката за 2:1, отбелязвайки втория си гол в мача. Домакините се възползваха от психологическото си предимство и застрашиха още на няколко пъти сериозно вратата на съперника. Първо Байдаков за пореден път надбяга пазачите си и последваха удари на Трифонов и Ивайло Тодоров. А след това вратарят на „Локомотив” отрази изстрел от упор на Николаев. В 61- ата минута Чирпанов надскочи защитниците на гостите и с глава покачи на 3:1. Шест минути по-късно Венци Димитров отрази удар от упор на Редовски, след което мездренци не успяха повече да създадат сериозна заплаха пред вратата му до самия край, когато стражът на „виолетовите” се намеси при изстрел на Стоянов. Междувременно контрите на домакините разпиляха на няколко пъти отбраната на „железничарите” и вещаеха непрекъснато заплаха за нов гол.

“Видях желаното мъжество и облик в мимчетата. Победихме отбор, който отдавна няма дори равен мач. Опитен, добре балансиран отбор, който неслучайно е лидер в класирането. Изненадахме ги с включването на бързи нападатели и мисля, че не успяха да намерят противодействие”, коментира Сашо Атгелов.

„Eтър ВТ”: Димитров, Николов, Ванков, М. Иванов, Тодоров, Караиванов (68 Н. Иванов), Петров, Николаев (83 Ангелов), Байдаков (90+2 Савов), Чирпанов,Трифонов.