Виолетовите отнесоха павликенци, Мариян Иванов заби два гола
Виолетовите отнесоха павликенци, Мариян Иванов заби два гола / Дарик нюз, архив

Над 500 зрители на стадиона в Дебелец изгледаха тази вечер резултатната победа с 5:0 на „Етър ВТ" срещу ОФК „Павликени". Гостите бяха подкрепени от сериозна агитка от стотина души, водена лично от кмета на града инж. Емануил Манолов. Сред привържениците на великотърновци пък отново имаше общински съветници от различни цветове, събрани на стадиона от виолетовите си пристрастия.

В 6- ата минута Стефан Гинчев изпълни ъглов удар и централният защитник на домакините Мариян Иванов с глава изпрати топката в мрежата на гостите за 1:0. Малко по- късно Николаев центрира от фаул и Мариян Иванов с глава би, но над гредата. При следващо статично положение Мариян Иванов за трети път нанесе удар с глава и показа, че отбраната на павликенчани има сериозен проблем със спирането му. В 16-ата минута гостите имаха шанс да се върнат в мача. Лошо изнасена топка бе отнета, а Иван Златков изведен срещу Венци Димитров, който спаси.

При ответната акция Байдаков, направил силен мач на фланга, центрира към Стефан Гинчев, който стреля с глава, а вратарят Генчо Стефанов извади в ъглов удар. След изпълнението му Николай Иванов отново с глава бе над всички и в 17- ата минута резултата стана 2:0.

В 27-ата Николаев от фаул стреля опасно над гредата, малко след това пък Николай Иванов бе изведен сам, но шутира слабо и Стефанов спокойно хвана топката. В 36- ата минута Мариян Иванов показа, че може да стреля и с крак и от двайсетина метра вдигна на 3:0.

През първата половина на втората част на терена бе сравнително спокойно, като се запомни само едно подаване на Георги Колев към Байдаков, който с глава насочи топката край вратата.

В 74- ата минута Александров от гостите се направи на волейболист и с ръка изби топката в наказателното си поле, за което получи жълт картон, а Димитър Байдаков реализира отсъдената дузпа за 4:0.Малко по- късно Николай Иванов повтори изпълнението на Александров и си заработи безмислен жълт картон.

Ивайло Тодоров намери на чиста позиция Николаев 120 секунди преди края и той вкара за 5:0. В добавеното време Байдаков и Николай Иванов пропуснаха да направят разликата още по- внушителна.

„Победата дойде лесно, можехме да вкараме и още голове. Този съперник обаче не може да ни бъде критерий. Отново имам забележки, исках по-бързо да се разиграва топката. Това, което ми хареса, е, че статичните положения, които тренираме, се получаваха. Хубав бе петият гол. Започваме да придобиваме някакъв облик", коментира старши треньорът Сашо Ангелов.

"Етър ВТ": Димитров, Савов, Ванков, М. Иванов, Ангелов, Гинчев (46 Ив. Тодоров), Г. Колев (71 М. Николов), Николаев, Байдаков, Чирпанов (56 Б. Стоянов), Н. Иванов.

ОФК "Павликени": Г. Стефанов, Шипкалиев, Гецов, Александров, Маринов (85 Кръстев), Евг. Иванов, Златков, Станиславов (58 Велев), Стефанов, Ст. Иванов, Петков (57 Анев).