Продължава футболния турнир в памет на Юлиян Манзаров
Продължава футболния турнир в памет на Юлиян Манзаров / netinfo
Още четири срещи от турнира в памет на Юлиян Манзаров, който се провежда в Свищов, се изиграха снощи и тази сутрин.
В понеделник във вечерните двубои “Цървена звезда” /Белград/ победи миналогодишния носител на трофея “Пелистер” /Битоля/ с 3:0, с попадения на Дурич /17 м./ и Милетич / 58 и 79 м./, а “Стяуа” /Букурещ/ и “Академик” завършиха без гол 0:0. Старши треньорът на свищовлии Евгени Маринов отличи за изявите им Красен Каравелов и Станислав Йорданов.
Тази сутрин “Литекс” се наложи над “Академик” с 2:0, голове на Фехаресо 70- ата и Митев 72- ара минути и на практика си осигури едно от първите две места н група “Б”. За свищовлии най- чистото положение пропусна попълнението от “Бали- 2002” Александър Апостолов, който остана сам срещу вратаря и би в тялото му. Стражът на “Академик” Кирил Михайлов пък спаси дузпа бита от Митев в 47- ата минута.
Национален отбор за юноши родени през 1992 г. обърна развоя на срещата с “Пелистер” след почивката. Тимът от Битоля поведе с 1:0 в 20- ата минута с гол на Буевски. В 69- ата и 79- ата юношите на България вкараха, чрез Миланов и Мехмед и спечелиха с 2:1.
Довечера от 18 ч. играят ЦСКА- “Стяуа” и “Левски”- “Цървена звезда”.