Лекоатлетическата писта на стадион „Ивайло“ остава отворена и през новогодишните празнични дни / netinfo

"Етър" спечели първата си контрола от подготовката в неофициалния дебют на Красимир Балъков като главен мениджър на "виолетовите". Великотърновският тим надигра с 2:0 като гост състава на "Верея".

Предварителните планове бяха проверката да се състои на градския стадион в Мъглиж, но заради атмосферните условия двата клуба се разбраха да играят на изкуствения терен до "Трейс Арена" в Стара Загора, като мачът започна половин час по-рано.

Студен брулещ вятър подложи на сериозно изпитание футболистите от двата отбора. Красимир Балъков заложи в стартовия състав на вратаря на проби Денис Григич, а пред него Кольо Станев, Пламен Гълъбов, Симеон Иванов, Душан Младенович, Георги Сърмов, Румен Руменов, Иван Вълчанов, Ерик Почански, Иван Стоянов и Алиуне Бадара. За домакините игра преминалият там от "Етър" Веселин Минев.

Първият половин час не предложи сериозни опасности пред двете врати. Нулевото реми се задържа до 38-ата минута, когато "Етър" поведе. След грешка в защитата на домакините и върната към вратаря топка, той не можа да я овладее добре и Иван Стоянов я прати в мрежата - 0:1.

След почивката в игра влязоха други 11 футболисти - Христо Иванов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Венцислав Василев, Георги Пашов, Димо Атанасов, Стефан Неделчев, Никола Колев, Велко Батрович, Даниел Младенов и Иван Петков.

В 60-ата минута "Етър" стигна до втори гол, отново след грешка на домакините. Дебютиращият Велко Батрович открадна топката от защитата, проби отляво и центрира към Иван Петков, който от три метра заби топката в мрежата за 0:2. До края на мача нищо не се промени и "виолетовите" стигнаха до заслужена победа в проверката.