За съжаление това е една от оригиналните постановки на театралния фестивал, които дори и акредитираните журналисти и госит на фестивала няма да могат да видят.Изискването на режисьора е в залата да няма повече от 100 зрители, които ще се смесят с актьорите. Действието се развива в библиотека.В центъра на спектакъла е поставен проблемът за тънката граница между любовта и лудостта. Мирча Корнищяну обясни защо всъщност “Дванайста нощ” по Шекспир , не е това което зрителите очакват:
“Представлението ни всъщност не се казва “ Дванайста нощ”, както е записано в програмата на театралния фестивал “Варненско лято”. Представлението се казва ”Както ви се иска” Защо? Защото и за българите и за румънците това заглавие – “Дванайста нощ” нищо не означава. Може да бъде и 14 -тата и 15-тата или която си искате нощ, но това нищо не означава.Трябва да разберем какво всъщност е 12-та нощ.
В католическите държави, 12-та нощ е последната нощ на зимните празници в края на годината. Не можете да си представите как се чувстват хората след дванадесет нощи любов, разгул, пиене и ядене. Всички са много изморени. Оръкваш се,губиш представа мъж ли си жена ли си. Затова нашето представление е много меланхолично, а не алкохолно. Носи усещането за края на живота на хората. Ритъмът на представлението създава усещането за едни много, много уморени хора, които са в края дори на една епоха.”
Постановката е носител на националната театрална награда в Румъния за най-добра режисура и най-добро представление за миналата година. Режисьорът на спектакъла Силвиу Пуркарете е един от най-успелите европейски театрали. През 1996 г. той става директор на Националния център по драматургия в Лимож, Франция, а днес ръководи собствена театрална компания в Париж.
Театърът от Крайова гостува за първи път на фестивала във Варна. Екипът от Крайова сподели, че техният театър е член на Европейската театрална конвенция вече 12 години, а самият директор на театъра Мирча Корнищяну e генерален секретар. Субсидиите си получават от Европейския съюз. В тази международна мрежа членуват театри от 23 страни, каза още румънския театрал и сподели, че не знае защо все още няма български театър в мрежата. Той изяви желание да гледа различни постановки на български театри, за да предложи в качеството си генерален секретар на Европейската театрална конвенция и включването на български театър.