Старозагорец е регионален координатор на първата партия, създадена в социалните мрежи
Старозагорец е регионален координатор на първата партия, създадена в социалните мрежи / DarikNews.bg, архив
Старозагорец е регионален координатор на първата партия, създадена в социалните мрежи
70316
Старозагорец е регионален координатор на първата партия, създадена в социалните мрежи
  • Старозагорец е регионален координатор на първата партия, създадена в социалните мрежи

Антон Николов-едно от лицата на миналогодишните февруарски протести срещу монополите в Стара Загора, е избран за регионален координатор на новоучредената партия „Нова България".

Първата политическа формация в страната ни, възникнала в социалните мрежи, беше учредена в края на миналата седмица в София, а за председател бе избран преподавателят в Технически университет Ивайло Симеонов. Фейсбук платформата „Политическа Промяна Сега", която за около 10 месеца събра над 200 хил. симпатизанти, положи основите на новата партия, припомни в студиото на Дарик Антон Николов. Хората, които ни подкрепят искат неизбежни реформи във всички сфери-образование, здравеопазване, съдебна система. Сигнали за нередности и проблеми те могат да споделят на „Корупционна карта на България"-новият виртуален проект на онлайн платформата.

„Нова България" е либерална партия, а целта ни е да обединим хората, които искат промяна, обясни още регионалният координатор Антон Николов. Цялото интервю с него може да чуете в прикачения звуков файл.

Новата партия дава заявка за участие в изборите за ЕП.