Сливен победи Дунав с 1:0 и увеличи преднината си на върха
Сливен победи Дунав с 1:0 и увеличи преднината си на върха / Стоян Радев/ DarikNews
Сливен постигна трудна победа срещу Дунав (Русе) с 1:0 и увеличи преднината си на върха в Източната Б група. Победният гол отбеляза Иван Стоянов в 53 – ата минута.

През първото полувреме играта бе равностойна, с добри възможности за гол и пред двете врати, но пропуски направиха Мирослав Миндев и Станимир Вълков. Втората част също започна с разменени атаки и към двете врати, а гостите дори удариха греда. Така се стигна до 53 – ата минута, когато Иван Стоянов вкара единственото попадение в срещата, след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар. След гола играчите на Дунав упражниха силен натиск и на няколко пъти имаха добри възможности за изравняване на резултата.

След срещата старши треньорът на Сливен Драголюб Симонович заяви: „Единственото хубаво днес е, че победихме. Бяхме по-мотивирани, отколкото трябваше да бъдем и се видя несигурност в играта”.

С тази победа Сливен вече има актив от 36 точки, с четири повече от втория Родопа. Трети е отборът на Калиакра (Каварна) с 29 точки.

СЛИВЕН: Караманов, Ямуков, Зафиров, Киков, Ст. Вълков, Ив. Янев (72-Ст. Колев), К. Стоянов, К. Янев, Ив. Стоянов, Ценов, Миндев

ДУНАВ: Филипов, М. Ковачев, Ем. Иванов, Дамянов, Цирков, Хубенов, Л. Киров, Ив. Кирилов, Св. Симеонов (81-Вл. Каптиев), Кр. Християнов, Р. Каптиев