ОФК Сливен победи Пелистер с 2:1
ОФК Сливен победи Пелистер с 2:1 / netinfo

Отборът на ОФК Сливен се наложи с 2:1 над македонския Пелистер в първата си контролна среща от подготвителния период. Гостите откриха резултата с гол на Блажевски в 28 – ата минута. В последната минута на първата част Иван Стоянов изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от вратаря на Пелистер Пашовски. За постъпката си стражът на гостите получи и червен картон.

Влезлият като смяна през втората част Петър Стоянов донесе победата на сливенския тим с гол в 53 –ата минута. Малко след това Костадин Стоянов имаше възможност да направи резултата по-убедителен, но ударът му с глава срещна напречната греда.

През второто полувреме в отбора на Сливен бяха извършени множество смени, като в игра влязоха и новодошлите от Несебър Мартин Кокалджиев и Петър Колев.

Следващата контролна среща на ОФК Сливен е срещу Ботев /Пловдив/ на 1 юли.