Едоардо Миролио - български гражданин, срещна се с кмета
Едоардо Миролио - български гражданин, срещна се с кмета / Община Сливен

Кметът на Сливен Кольо Милев поздрави Едоардо Миролио за получения от него български паспорт. От 10 януари 2013 г. предприемачът официално е и български гражданин.

„Това е добра новина за Сливен. Радвам, че ден след като получи паспорт, приемам Едоардо Миролио освен като най-големия инвеститор в града, но и като български гражданин. Приносът му за развитието на икономиката тук е голям и съм убеден, че той ще продължи да е съпричастен с града и развитието му”, каза Кольо Милев.

На срещата в общината двамата разговаряха за перспективите пред местната икономика, справянето с безработицата и възможностите за сътрудничество между местната власт и фирмите. Новият български гражданин сподели с кмета намеренията си да осъвремени производствата си.

Италианският предприемач Едоардо Миролио е носител на наградата на община Сливен на името на първия български индустриалец Добри Желязков.