16-годишен младеж е задържан за изнасилване и убийство на самотно живееща 78-годишна жена от село Посабина, област Търговище. Днес той е направил самопризнания за извършените престъпления, информира директорът на ОД на МВР - Търговище комисар Станимир Парашкевов.
Установяването на извършителя е станало съвместно със служители на сектор “Престъпления против личността” към Главна дирекция “Криминална полиция” и със съдействието на Научноизследователския институт по криминалистика и криминология.
Престъплението е извършено на 27 март 2010г. На следващия ден е намерено тялото на самотно живеещата 78-годишна жена. Тя била изнасилена и удушена. Извършената съдебно-медицинска експертиза доказала, че смъртта е настъпила по особено мъчителен начин.
16-годишният младеж, задържан днес, е от същото село. Бил е сред заподозрените още в началото на разследването, но сега са били събрани нужните доказателства. Той е криминално проявен и регистриран за палеж и кражби през 2007г. и за телесна повреда през 2010г., когато е проявил немотивирана агресия. По последния случай дознанието е приключило и е предадено на съда, информираха от полицията.
С младежа е проведен следствен експеримент. По-късно той е направил пълни самопризнания и е посочил факти и обстоятелства, свързани с жестокото престъпление. Извършената ДНК експертиза също доказала съпричастността му към извършеното престъпление.
С постановление на прокурор от Окръжна прокуратура-Търговище му е наложена 72часова мярка за задържане.