Любомира Николаева стана европейски шампион
Любомира Николаева стана европейски шампион / СК
Виктория Наскова също донесе злато от европейското
Състезателката на Българската карате киокушин федерация (БККФ) и на "Киокушин " Шумен Любомира Николова стана европейски шампион по карате за девойки в категория до 60 кг.. Първенството се проведе в немската столица Берлин и бе в категория „Кумите“. Това съобщиха от СК "Шуменска крепост".

Шуменски каратисти с признание от федерацията по Киокушин

Тя получи и специалната награда за висок боен дух, като й бе връчен самурайски меч.

Любомира спечели първо място на Петото открито световно първенство по карате киокушин в началото на декември във Варна и бе отличена със степен „Майстор на спорта“.

Втори медал за Шуменско от същото състезание донесе и Виктория Наскова от Нови пазар. Тя спечели титлата в категория до 45 кг при девойки - 14-15 годишна възраст.

карате Шумен
СК "Шуменска крепост"

Състезателите на Българската карате киокушин федерация (БККФ) извоюваха общо 5 първи места на европейското първенство за младежи и девойки – Кумите, в Берлин. Мариела Любенова, Кристиян Станков, Виктория Наскова, Любомира Николаева и Валерия Лозанова станаха европейски шампиони по карате киокушин.

За втори места се пребориха Мария Чепилова и Мартина Хадждийска.

Бронзови медалисти са Кристиян Барбов, Дилян Димитров, Иван Попов, Валентин Вълчанов, Велизар Господинов и Пламена Якимова.