Отличията бяха завоювани от каратисти от Шумен и Нови пазар
Отличията бяха завоювани от каратисти от Шумен и Нови пазар / СК
Отличията бяха завоювани от бойци от Шумен и Нови пазар

Общо 9 медала донесоха бойците на СК „Киокушин” - Шумен и "Киокушин карате'' - Нови пазар от Националните първенства по карате Шинкиокушин, което се проведе в Севлиево, съобщиха от СК "Шуменска крепост".

Отборът на СК „Киокушин” - Шумен записа много силно представяне, завоювайки 2 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала. Национални шампиони станаха Калоян Георгиев при мъже в дисциплината ката и Цветан Урумов при юноши в кат. до 65 кг. Вицешампиони станаха Роберто Василев при юноши и Каан Шюкри при юноши. Бронзови медали заслужиха Григор Христов при мъже в дисциплината ката, Серкан Беркантов при юноши и Ивайло Димитров при мъже - втора дивизия.

Нови пазар
СК

Сребърен и бронзов медал спечелиха бойците от '' Киокушин карате'' Нови пазар. Ивайло Севдалинов остана на второ място в тежката категория при мъжете, а Гюлхан Емби - трети при юношите в кат. до 75 кг. И двамата имаха много по-опитни съперници в срещите си и въпреки,че загубиха показаха много технична игра и само липсата на достатъчно опит им попречи да се представят още по-добре. Денислав Радев в кат. до 60 кг. при юношите също се представи достойно, но загуби от значително по-силен физически противник.