Шампионско посрещане за първия разградски медалист от Спешъл олимпикс. Сред подаръците, които получи на церемония в Областна администрация 13-годишният Христиан Данаилов бе футболна топка с автографи от друга спортна гордост на Разград – футболистите от „Лудогорец“. Оказа се, че след тениса на маса другият любим спорт на сребърния медалист от Лос Анджелис е футболът.
Топката с автографи възпитаникът на Ресурсен център-Разград получи от заместник-областния управител Виолета Тодорова, за спомен има и колаж от снимки от състезанията в САЩ. Топката е осигурена със съдействието на Момчил Костадинов от НФК“Лудогорец“.
Сред посрещачите в Областна администрация бе и неговият първи треньор Огнян Ненов, който го поздрави за това, че достойно е защитил името на Разград и на България.
Христиан се завръща от Лос Анжелис със сребърен медал от турнира за смесени двойки и с четвърто място в индивидуалното класиране. Още с първите квалификации, в които се решава кой в каква дивизия да играе, разградчанинът печели 10 от 10 точки и правото да играе в първо дивизия. Най-трудната му среща е с руски състезател, 30-годишен, стри участия в игрите за хора с интелектуални затруднения.
Посещението в Холивуд е било сред най-интересните неща, освен самия турнир – разказа Христиан. За него и посрещачите му Областна администрация бе подготвила почерпка от сладки и солени вкуснотии. Чиновниците от институцията бяха сред спонсорите на момчето за пътуването му до САЩ.