От утре Разград е домакин на национален форум за обучение на новоизбрани кметове и председатели на Общински съвети от Северен централен район за планиране - съобщиха от пресцентъра на община Разград. Събитието се организира от Националното сдружение на общините в България, ще бъде открит в 9,30 ч. в конферентната зала на хотел „Централ" -
Сред участниците във форума са кметове и председатели на Общински съвети на общините от областите Велико Търново, Габрово, Русе, Силистра и Разград.
В семинара ще се разглеждат проблемите на местното самоуправление, местните финанси и европейските проекти в общините. Лектори ще бъдат кметовете на Търговище, Свищов, Габрово и зам.-изпълнителните директори на НСОРБ Емил Савов и Теодора Дачева.
На 1 февруари ще се проведе регионално делегатско заседание за издигане на кандидатури за членове на Управителния съвет на НСОРБ и предложения за членове на Контролния съвет и за председатели и зам.-председатели на постоянните комисии на сдружението.