Избираме 100-те най-добри ученици по немски език
Избираме 100-те най-добри ученици по немски език / dariknews.bg/архив

Състезание „Пловдив избира 100-те най-добри по немски език" ще се проведе сред учениците от гимназиите в града и областта. То е първо по рода си и се организира от Регионалния инспекторат по образованието.

Участници могат да бъдат ученици от 10 и 11 клас, изучаващи немски като първи чужд език. Всяко училище ще излъчи своите най-добри представители чрез вътрешен подбор - тест или друг вид изпит. Максималният брой участници от една паралелка е трима. Участие в състезанието ще вземат 100-те най-добре представили се от Пловдивска област. Темата ще бъде „Възобновяеми източници на енергия в съвременното БИО - ЕКО - Общество". Нивото на знания по немски език, на което участниците ще мерят сили, е Б1 от Общоевропейската езикова рамка.

Състезанието ще се проведе на 19 януари от 9 часа в 8 и 10 аудитория на Ректората на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски".

То се осъществява с подкрепата на почетния консул на Германия в Пловдив д-р Мариана Чолакова, Гьоте институт, компании за образователни консултации и фирми с немско дялово участие.