Все още издирват момче, изчезнало в р. Искър
Все още издирват момче, изчезнало в р. Искър / netinfo
Продължава издирването на 18-годишния младеж, който изчезна в река Искър при село Ставерци, съобщи за Дарик инж. Георги Линков, директор на Областна дирекция “Гражданска защита” Плевен.

На 16 април в сечището в село Ставерци 18-годишният тракторист Илия  Асенов от село Морава, e дал заден ход на машината и naвлязъл на десет метра в река Искър. Тракторът e потънал на 2-2.5 метра дълбочина, като под вода на около 50-70 сантиметра е останал покрива на кабината.

Сигналът за изчезването е подаден от братята на момчето, който открили трактора в реката. До вчера вечерта тялото на момчето не беше открито. Водите на река Искър са мътни и високи, което възпрепятства търсенето, обясни инж. Линков. Въпреки това търсенето продължава.