Юлия Димитрова със сребро на скок на височина
Юлия Димитрова със сребро на скок на височина / Влади Владимиров, архив

Сребърен медал за кюстендилския клуб "Пауталия" спечели Юлия Димитрова на скок на височина, от Държавното първенство по лека атлетика за момичета и момчета до 16 години. Тя постигна резултат 140 см.

Щафетата на "Пауталия" в спринта  4 х 100 метра се класира на 4- то място, от 18 отбора. Тя бе в състав- Антоанета Стойчева, Юлия Димитрова, Мадлен Иванова и Никол Стамболийска. Индивидуално на 100 метра Никол Стамболийска е 7- ма.

Две кюстендилки влязоха във финала на 400 метра, Мадлен Иванова  зае 6- то място, а веднага след нея финишира Юлия Димитрова.

На финал бяга и Мирослава Мицова, която завърши 7- ма на 1 500 метра. Треньор на всички момичета е Вергил Анастасов.

Достойно се представи и Алекс Сърбински, който се класира 13- ти на 400 метра и 14- ти в скока на дължина.

Йордан Чучуганов от "Сапарева баня" финишира 6- ти на 1 500 метра, а съотборникът му  Станислав Ангелков е 8- ми на 800 метра.

Припомням, 13- годишният кюстендилец Мартин Димитров, с треньор Владимир Табаков стана републикански шампион на четирибой, при момчетата до 14 години. Той постави и нов републикански рекорд, като победи в конкуренция на още 58 състезатели, въпреки контузията, с която участва.

Състезатели на клуб "Пауталия" участват днес и утре на Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст, до 18 години.