Състезатели от СКХЗУ Пауталия спорт 2005
На базата на НСА „Васил Левски”-София, Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания” проведе държавното състезание по лека атлетика за хора със зрителни увреждания на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания”. Състезанието се проведе в две категории „Б1” и „Б2”.

СКХЗУ”Пауталия спорт -2005” с два медала от държавно първенство

В Б1 са всички състезатели, които са с нулево зрение или имат светлоусещане, а в Б2/Б3 са всички състезатели, които имат остатъчно зрение.

То се проведе в следните дисциплини:

Бегови  дисциплини:
100 м. гладко бягане; 200 м. гладко бягане;  400 м. гладко бягане;
скок на дължина; мятане на диск; и тласкане на гюле;

Състезателите на СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005” спечелиха три призови места в това състезание. Росица Иванова спечели среброто в тласкането на гюле в категория „Б2/3” и бронза в 100 метра гладко бягане в същата категория.

На 200 м остана четвърта Кънка Витова в дисциплината мятане на диск зае трето място. Останалите участници Венцислав Анакиев и Юлия Михайлова и Райна Вучкова се класираха както следва „Юлия - 4 то място на 100 м и 5 то на 200 м., Райна Вучкова при мятането на диск спечели 4то място, а Анакиев 4 то на 100 м и 4 то на 200 м при мъжете.

"Много съм доволна от представянето на състезателите ни", заяви Кънка Витова председател на спортния клуб.