Петър Богаевски със съпругата си и Валери Райчев
Петър Богаевски със съпругата си и Валери Райчев / Личен архив
Състезателят на спортен клуб по борба “Васил и Георги Илиеви”, Петър Богаевски стана вицесветовен шампион по борба за ветерани. Той се състезава в Дивизия “А”, възраст 36- 40 години. Богаевски започна Световния шампионат в Пловдив с успех с технически туш над американец, след това победи турски състезател със 7:0 и дисквалификация на съперника за груба игра, но на финала отстъпи пред ирански борец, в категория 130 кг., разказа за Дарик главният треньор на клуба от Кюстендил- Валери Райчев.

Петър Богаевски е вицесветовен шампион за ветерани
Личен архив

Бившият възпитаник на клуба Ивелин Пачаръзов, който се бори за Германея завърши на 12- то място, в категория 78 кг, във възрастовата група 50- 55 г.
България приключи шампионата за ветерани с 16 медала.
През тази седмица, борци от клуб “Васил и Георги Илиеви” ще участват в 3 състезания- международният турнир  “Серафим Бързаков” в Петрич, “Пламен Боцев” във Враца и първи по рода си републикански турнир в Перник.