Нов успех за гимнастички от Велбъжд, отличие за Биляна Везирска
Нов успех за гимнастички от Велбъжд, отличие за Биляна Везирска / Личен архив

Спортен клуб по художествена гимнастика "Велбъжд" постигна нов престижен успех на Държавните първенства. Биляна Везирска спечели бронзов медал на съчетания без уред, на шампионата в "А" категория. Състезателката на треньора Валя Машова се класира 6- та в многобоя от 60 участнички, при девойки младша възраст. Биляна Везирска е 5- та на въже и 6- та на топка.

Нов успех за гимнастички от "Велбъжд", отличие за Биляна Везирска

Това бе първото републиканско първенство за гимнастичката, след като миналата година счупи ръка преди шампионата. "Биляна тренира много съзнателно през цялата година. Игра много добре и сме много доволни от представянето й", каза пред Дарик треньорът Машова.
Отборът на "Велбъжд", при девойките младша възраст се класира на 8- мо място от 25 клуба, в състав- Биляна Везирска и Снежана Митова. Жените са на 12- то място. Първенството бе във Велико Търново.

Кюстендилският клуб се готви за 33- тия Международен турнир "Кюстендилско лято", който ще се проведе на стадион "Осогово" на 14 юни.