Номинациите за Спортист на Кюстендил 2018

Спортист на Кюстендил
Спортист на Кюстендил / Дарик- Кюстендил, архив
32 спортни клуба, развиващи дейност на територията на общината номинираха свой спортисти, в анкетата на Дарик радио и Община Кюстендил- “Спортист на Кюстендил 2018 година”. Ще бъде избран и Отбор на годината в колективните спортове.
 
19- то издание на класацията ще бъде на 20 декември. Церемонията по награждаването започва в 12 ч. в клуб Шампиони на Спортен комплекс Осогово.
Право на глас имаха всички спортни клубове и представители на регионалните медии. Имената на спортистите попаднали в Анкетните карти ще научите в понеделник- 17 декември!
Всеки един клуб  и журналист можеше да даде мнението си за Спортист №1, №2 и №3 за 2018 година, както и за Отбор на 2018 година.
 
Ето и пълният списък на номинираните спортисти от спортните клубове от Кюстендил:

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА СПОРТИСТ НА КЮСТЕНДИЛ 2018
 
  1. Спортист на Шотокан Карате Клуб Мак Доналд:
1. Александър Бараклийски - 3-то място на Национално първенство за мъже, 1-во място  на международен турнир "Никон Оупън" за мъже кат. до 68 кг., 3-то място на "Никон Оупън " в отворена категория (оупън категория) за мъже.
2. Изабел Ризова - 2-ро място в дисц. кумите на Национално първенстов за жени, 2-ро място в дисц. кумите на Национална Купа за Жени, 3-то място в дисц. отборно кумите на международен турнир "Хърватия оупън" за жени
 
  1. Номинация за най-добър спортист на СК ТОНУС-спортна аеробика- 2018г.
1място: Ивана Сашко Георгиева
Категория –девойки старша възраст 15-17год
XXX Държавно първенство по спортна аеробика-Кърджали
  • 2 място и сребърен медал в категория Тройка 15-17
  • 8 място-в категория индивидуал
Държавно отборно първенство-Асеновград
- 1 място-отборно класиране
- 2 място и сребърен медал в категория Тройка 15-17
- 8 място-в категория индивидуал
2 място: Михаил Емилов Лучански
Категория 18+ мъже
XXX Държавно първенство по спортна аеробика-Кърджали
  • 3 място и бронзов медал в категория индивидуал
  • Държавно отборно-София
  • 2 място и сребърен медал
  • Словакия аеробик опън
  • 5 място-категория индивидуал
Треньор-Галя Миткова -СК ТОНУС
 
  1. Предложението на СК по Скокове на батут "ЕВРОТРАМП" е следното:
1. Кристъл Станкова - ДП по скокове на Батут - Първо място и носител на Златен медал в дисциплината Двоен Мини Батут и Второ място - индивидуално в олимпийската дисциплина - Скокове на батут - индивидуално. Международен Турнир Купа "НЕЗАВИСИМОСТ", гр. Кюстендил 2018 - Първо място на ДМБатут.
 
2. Еманоил Валентинов - ДП по скокове на батут - Второ място - Батут индивидуално и Първо място Батут синхрон.
 
  1. Димчо Здравков - ДП по скокове на батут - Второ място батут индивидуално и Първо място Батут Синхрон.
 
Иво Кръстев - Председател на СК ЕВРОТРАМП
 
  1. СК по художествена гимнастика   "Олимпик" номинира за 2018г.
Изабела Юлианова Асенова 
Възраст ДМВ до 10 г.
20 м. на държавно първенство "А" кат.
Приз "Царица Маргарита " 2 място
ДТ "Купа Локомотив " 1 място 
ДТ" Диляна " 2 място
Демонстративно изпълнение на 36 -то световно първенство по художествена гимнастика 
Треньор Мая Юн
  1. Спортист на Шотокан Карате Клуб  Шампион  

Георги Матуски  13г 
1място кумите  Национално Първенство- София  Шотокан Карате До 
1място кумите  Национална Купа - Габрово  Шотокан Карате До
1място отборно кумите   Национална Купа Шотокан Карате До 
участник на Световно първенство -Молдова   Шотокан Карате До 
 
  1. Клуб по спортен бридж "Велбъжд - Бридж" гр. Кюстендил :
 Емилиан Илиев Гогев 
Едносесиен двойков турнир MPs - "Приморско клуб" 2018 – 1 място
Международен турнир „Врънячка баня“ Република Сърбия двойков турнир – 1 място
Държавно отборно първенство 2018 - зона Запад – 2 място
1-ви Бридж Турнир - х-л "Св. Иван Рилски", Банско 2018 – отборно – 3 място
1-ви Бридж Турнир - х-л "Св. Иван Рилски", Банско 2018 – двойки – 3 място
 
  1.  Предложението на ТК Форс 1992 за спортист на годината е:
 Димитър Игнатов, с треньор Красимир Стоименов, със следните постижения за 2018г. -  National Taekwondo Championships 1 място , 4th Hereya Trophy 1 място,1st Condor Cup 1 място,6th Sofia Cup 1 място
 
8.ФК”Кюстендил”-Академия Стоянов
За най -добър отбор- Деца родени 2005 г.:
        Четвъртфиналисти за купа БФС
На шестнайсетина финал победа с 3:2 като гост в София срещу Септември СФ
На осминафинал, в два мача победа с 3:0 като домакин и победа като гост с 2:0 срещу Дунав Русе
На четвърт финал две загуби от ЦСКА с 3:1 като гост и 4:0 като домакин
Треньор:Красимир Николаев Петков
- Христо Любомиров Въжаров за най-добър футболист на Академията:
Роден през 2006 г. с треньор Николай Георгиев Наков.Ученик на Спортно училище “Васил Левски”,тренира футбол още от детска градина Слънце, където треньор му е бил Кирил Мицов.
 
9.Баскетболен клуб „Велбъжд-2002”
За отбор на годината: Момчета до 14 години, 9 ти в България.
 
  1. Предложение на СК "Аполон"
       Нашето предложение е Милена  Метревели-Мирева - Вицерепубликанска шампионка по фитнес и бронзов медалист в категорията бикини фитнес девойки за 2018г.
 
  1. Предложение от СК “Крис” за Спортист на Кюстендил 2018
1. Мирослав Хаджийски – 2ро място Държавен личен отборен шампионат (ДЛОШ) Бойно самбо кат. -74 кг Панагюрище
Председател СК “Крис”
Мартин Христов
 
  1. СК по гимнастика “Велбъжд“ за 2018г.
Спортен клуб по гимнастика „Велбъжд“ Кюстендил номинира за спортист N 1 Цветозара Александрова Миленкова, а за Отбор на годината- Ансамбълът девойки младша възраст.
Цветозара Миленкова участва на десетки турнири в страната и чужбина. Личен треньор й е Весела Николчова.
Постижения за 2018г.:
Цветозара Миленкова се състезава в кат.ЕЛИТ за девойки младша възраст. Абсолютна шампионка(1 място многобой) на Държавно първенство „Златен обръч“ гр. Панагюрище. На това държавно първенство при конкуренция от 77 състезателки(родени 2006 и 2007г.) ,Цветозара влезе на три финала ,печели златен медал на топка, 6м. въже и 6м.лента.
На Държавно първенство кат.Елит за ДМВ, Цветозара намери място сред най- добрите 8 състезателки на България, като се нареди на 7м. многобой и три финала: 2 място (сребърен медал на топка), 4м. обръч и 8м въже.
От турнир в Санта Маринела –Италия :2 златни медала – на топка и въже
МТ Будапеща – Унгария – 3 златни медала –многобой, топка и въже
МТ „Диамантите на София“ – 3 златни медала – многобой,въже,топка. На този турнир Цвети печели и специалната награда на “ ВИВАКОМ“.
МТ „Ангелите на България“- 3м.обръч,3м.лента
МТ“Приз Илиана Раева“- 3 златни медала – многобой,въже и топка.
МТ „Олимпия 74„ – 3м.многобой, 1м.топка
Цветозара Миленкова е сред финалистите на Фондация „Бербатов“ за 2018г.
- Ансамбълът на Велбъжд- девойки младша възраст е 7- ми в България на Държавното първенство, в състав: Цветозара Миленкова, Нилана Колевска, Цветомира Тодорова, Василена Йорданова и Ралица Стоилова.
 
13.СК Снукър клуб МАСТЪРС Кюстендил номинира:
             Даниел Младенов, 17 г., с постижението му за сезон 2017/2018
4-то място в крайното класиране от републиканския шампионат по снукър в дисциплина "6 червени".
Треньор: Юлиян Петров
 
  1. СК за хора със зрителни увреждания ”Пауталия спорт -2005” Кюстендил
1. Кънка Витова- държавен шампион по шахмат за жени със зрителни увреждания- треньор Асен Анев;
Държавен шампион по стрелба с лък в кат. „Б2/3” за хора със зрителни увреждания , Треньор Венцислав Великов
Първо място по стрелба с лък в националното състезание за купа „България в същата категория.
Първо място с отбора по спортен риболов на дъно на национално състезание в Монтана
 
  1. Универсален спортен клуб- КЮСТЕНДИЛ
П Р Е Д Л О Ж Е Н И Е
1м. Иванка Баррутчийска:
3 м. Европейско първенство по сумо - жени
1м. Републиканско първенство – сумо - жени
3м. Републиканско първенство – сумо - девойки до 21г.
3м. Републиканско първенство – сумо - девойки до 18г.
2м. ДЛОШ- борба - девойки
3м. – ДЛП- борба – девойки
2м. Рая Кьосева:
5м. Европейско първенство - сумо – девойки до 21г.
2м. Републиканско първенство – сумо – девойки до 18г.
3м. ДЛП – Борба – жени
3м. ДЛОШ – борба – жени
1м. ДЛП – борба – девойки
2м. ДЛОШ – борба - девойки
Валери Райчев
Председател на
УСК „Кюстендил“
 
  1. СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА „ВАСИЛ И ГЕОРГИ ИЛИЕВИ“ ГР. КЮСТЕНДИЛ
На СКБ „Васил и Георги Илиеви“ за 10-те най-добри спортисти на Кюстендил за 2018г.
 
1 м. – Милослав Методиев:
1м. ДЛП – мъже
5м. Европейско първенство за мъже
2 м. Августин Спасов:
1м. ДЛП-мъже
1м. ДЛОШ – мъже
11м. Европейско първенство за мъже
11м. Европейско първенство за юноши до 23г.
21м. Световно първенство за юноши до 23 г.
5м. МТ „Никола Петров“
3 м. Симеон Станкович:
3м. ДЛП – мъже
3м. ДЛОШ – мъже
19м. Световно първенство за юноши до 23 години
5м. МТ „Никола Петров“
Георги Стефанов
Председател на
СКБ „Васил и Георги Илиеви“
 
  1. От името на Клуб по спортни танци "Пауталия" гр. Кюстендил изпращам две номинации за "Спортист на Кюстендил 2018". 
Номинация 1 за "Спортист на Кюстендил 2018":
Танцова двойка Радослав Йорданов и Димана Крумова, КСТ "Пауталия" гр. Кюстендил, с треньори Петя Димитрова и Петьо Стоянов.
- Шампиони на латино-американски танци на Международен танцов турнир " Скопие Опън -2018".
- Вицешампиони на стандартни танци на Международен танцов турнир " Скопие Опън -2018".
- Шампиони в Осми Държавен турнир по спортни танци "Киара - Н" - гр.Казанлък
- Бронзови медалисти за латино-американски и стандартни танци на "Купа България" гр.Казанлък.
- Четвърто място на Международен турнир "София Денс Опън" в гр.София.
- Финалисти на Държавния шампионат на България по спортни танци гр. Панагюрище, организиран от БФСТ.
- Финалисти в Държавен турнир по спортни танци гр. Несебър.
Номинация 2 за "Спортист на Кюстендил 2018":
Танцова двойка Божидар Радославов и Ния Крумова, КСТ "Пауталия" гр. Кюстендил, с треньори Петя Димитрова и Петьо Стоянов.
- 4-то място на латино-американски танци на Международен танцов турнир " Скопие Опън -2018".
- Финалисти на стандартни танци на Международен танцов турнир " Скопие Опън -2018".
- Вицешампиони в Осми Държавен турнир по спортни танци "Киара - Н" - гр.Казанлък
- Финалисти за латино-американски танци на "Купа България" гр.Казанлък.
- Финалисти на Международен турнир "София Денс Опън" в гр.София.
- Финалисти на Държавния шампионат на България по спортни танци гр. Панагюрище, организиран от БФСТ.
- Финалисти в Държавен турнир по спортни танци гр. Несебър.
 
  1. Спортист на спортен клуб по джудо и самбо”Велбъжд” град Кюстендил за 2018 година
 
ВАСИЛЕНА БУМБАРСКА - в кат + 63 кг. по джудо:
- 2 място девойки младша възраст
- 7 място девойки старша възраст
Класирала се на състезания от сумо- шампионка и вицешампионка на момичета.
Участва в отборните състезания в отбора на Велбъжд конто се класира на 5 място за 2018 година в България.
 
  1. СКЛА Цвети Кирилова
Ралица Димитрова – 4 място Републиканско пшървенство – деца трибой, 600м., дълъг скок и комплексни дисциплини.
 
  1. Волейболен клуб „Велбъжд – Олимпия”
За Отбор на годината са номинирани: Отбор- Девойки младша възраст- 5м. на Държавно първенство. За класирането си на финалите, отборът на Велбъжд спечели първите места в регионалните турнири и в Югозападната Зона.
  1. ЛК „Пауталия”
Валерия Кадийска –
Девойки старша възраст скок височина в зала 2 място със 163 см.
Национален шампионат за жени в зала 2 място със 166 см.
Балкански игри в зала за девойки под 20 г. – 8 място със 165 см.
Летен шампионат – 2 място със 160 см.
Летен национален шампионат за жени – 3 място със 160 см.
 
  1. Картинг клуб „Кюстендил”
Дейвид Митов – Републикански шампионат клас Ротакс – джуниър – 6 пъти на 1 място.
Балканска купа в гр. Кюстендил – 2 място.
 
  1. Тенис клуб „Кюстендил”
Андреа Костадинова Георгиева
2 отборно място в гр. Панагюрище до 10 г. Държавно първенство.
1 място индивидуално купа „Пазарджик”
8 място – турнир „Млад олимпиец” Държавно първенство, Панагюрище.
 
  1. Предложение на ски клуб „Осогово”
1.Томислав Скандалиев- юноши старша възраст
слалом – 4 място на Държавно първенство,
Гиг. слалом – 8 място
2.Методи Какачки- юноши старша възраст ДП- во
Гиг. слалом – 8 място
Гиг. слалом – 6 място
3.Симона Спирова- дев.мл. възраст
Олимпийски фестивал гиг. слалом – 4 място.
 
Треньор: В. Димчев
 
  1. Предложение на ШК „Развитие”

1.      Мориа Грийн – 3 място на РИП класически шахмат и 4 място РИП ускорен шах до 18 г. ,
както и 14 място на международен турнир Г. Трингов в гр. Пловдив

2.      Йоана Анастасова – 7 място девойки до 14 год. на РИП класически шах и сполучливо представяне в международен турнир в Приморско.

3.      Мартин Теофилов – 22 място на РИП до 12 год. и 1 място на зоново първенство до 12 год. класически шах.


 
26.КК Шурикен

1 място - Андрей Тодоров   15г  
Национален състезател -кадети  
5 място кумите-  Световна младежка лига   София  България   
3 място кумите-Белград Трофи - Белград Сърбия 
9 място кумите -Балканско първенство -Дубровник Хърватска 
3 място кумите -Национално Първенство  -Албена 
3 място кумите - Национална Купа -Габрово 
в момента е 24 в световната ранг-листа в категория кадети -63 кг 
на 15-16 декември  предстои кръг от Световна младежка лига  -Венеция  Италия 3000 участника  на нея ще участват Анрей Тодоров Янислав Миленков Виктория Венкова и Георги Матуски  ако има класиране и медалист ще има промяна  

2 място- Божидар Сотиров 10г 
Национален състезател -деца 
1място кумите - Балканско Първенство Белград Сърбия 
3 място отборно ката - Балканско Първенство Белград Сърбия 
1място кумите  -Национално Първенство  -Албена 
2място ката  -Национално Първенство  -Албена 
1място отбоно ката- Национално Първенство  -Албена 
1 място кумите - Национална Купа -Габрово 
2 място ката -  Национална Купа -Габрово 
1 място отборно ката  Национална Купа -Габрово 
1място кумите -Купа Ронин  
3 място ката -Купа ронин 
3място ката - международна  Купа Плевен  
1място кумите - международна  Купа Ипон Сърбия 
3място ката -международна  Купа Ипон Сърбия 
 1място ката - Мемориял Светослав Иванов  
1 място отборно ката -Мемориял Светослав Иванов 
 1място кумите - Мемориял Светослав Иванов  

3 място- Марио Иванов   9г 
Национален Състезател  
1място ката - Балканско Първенство Белград Сърбия 
3 място отборно ката - Балканско Първенство Белград Сърбия 
1място ката  -Национално Първенство  -Албена 
3място орборно ката Национално Първенство  -Албена 
1 място ката  - Национална Купа -Габрово 
1 място отборно ката -Национална Купа -Габрово 
2място ката -Купа Ронин 
2място кумите -Купа Ронин 
1място ката -международна  Купа Плевен  
3 място кумите -международна  Купа Плевен  
1място ката- международна  Купа Ипон Сърбия 
1място кумите- международна  Купа Ипон Сърбия
1място ката - Мемориял Светослав Иванов  
3 място отборно ката -Мемориял Светослав Иванов 

  1. Предложение за спортист на Кюстендил- 2018г. от Карате Клуб "Дарис"
 
1. Тодор Настев- 15г.- старша възраст
- 3 място- Балканско първенство по Олимпийско карате- кадети- 14/15г.
- 1 място- Национална Купа България
- 1 място- Междунатоден турнир "Белград Трофи"
- 1 място- Международен турнир "Никон опен"
- Национален състезател на България
- И още много успехи и медали през годината.
 
2. Александър Стефанов- 13г.- младша възраст
- 1 място- Държавно първенство
- 1 място- Национална Купа България
- Национален състезател на България
- И още много успехи и медали през годината.
 
3. Мира Генчева- 13г.- младша възраст
- 1 място- Държавно първенство
- 1 място- Национална Купа България
- Национален състезател на България
- И още много успехи и медали през годината.
Председател и треньор: Борислав Иванов
  1. ФК Велбъжд номинира
Кирил Кирилов- капитанът и вратар на мъжкия отбор в Трета Югозападна лига. Той има 297 мача в Трета лига

  29. Сдружение „Осогово-Кюстендил” (боксов клуб)
Денислав Малинов Веселинов – шампион до 71 кг. на Републиканско
първенство на България във Варна.

30. ФК Ботев- Лозно
Андреа Светлинова Димитрова- отбор девойки до 13 години. Второ място на регионалния турнир в София.

31. Тенис клуб Осогово Елит
Виктор Анастасов- 6- то място на Републиканското първенство по тенис на корт в България. През годината се класира на 9 финала, в регионалните турнири за момчета до 10 години, като спечели 6 златни и 3 сребърни отличия. Треньор- Ивайло Илиев.

32. Клуб на спортиста Ветеран:
Даниел Йорданов. Той е 3 пъти носител на бронзов медал от първенството в А футболна група в Велбъжд, финалист от турнира за Купата на България. С ветераните на има 4 финала за Югозападната зона. Областен първенец е с ветераните на ФК Кюстендил през тази година.
 
 
 
Дарик- Кюстендил