Каратеките от Дарис сред най- добрите на Гази Баба оупън
Каратеките от Дарис сред най- добрите на Гази Баба оупън / netinfo

Отлично се представиха състезателите на КК "Дарис"- Кюстендил на международния турнир по карате- "Гази Баба оупън" в Скопие, Македония. Старши треньорът Борислав Иванов получи купа за второто място на клуба в комплексното класиране по медали. Каратеките от "Дарис" спечелиха 6 шампионски титли, 3 сребърни и 6 бронзови отличия.
705 състезатели участваха в турнира, от 8 държави и 69 клуба.

Каратеките от "Дарис" сред най- добрите на "Гази Баба оупън"

"Дарис" спечелиха надпреварата на отборно- ката, във възрастовите група 8-9 години и 10- 11 години, съставите: Александър Стефанов, Юлиян Захариева, Никола Александров и Вилхем Вилхемов, Иван Иванов, Бойко Парлапански.
Пет момчета дебютираха на "Гази Баба оупън", в дисциплината- макевара. Алекс Стамболийски спечели сребърен медал, при 7- годишните. Бронзови отличия за връстниците му Денис Стоев и Борис Шулев. Емилиян Георгиев е шампион на макевара при 8- годишните, а Никола Александров е трети при 9- годишните.
Индивидуално на ката, Иван Иванов спечели златен медал на I ниво и бронзов на по- силното II ниво, при 11- 12 - годишните. Александър Стефанов е трети при 8- годишните, а Вилхем Вилхемов е втори при 9- 10- годишните.
Златен медал на кумите завоюва Даниел Крумов, при юноши старша възраст, категория до 52 кг.Злато и за Симеон Стойчев, категория 63 кг. Вилхем Вилхемов е със сребро при 10- 11- годишните, категория до 45 кг. Васил Ангелов е трети при младежите, на кумите, категория до 61 кг.
"Тази година сменихме стратегията и участваме на силни международни турнири, защото имаме високи цели, участие на децата на Балканско първенство и догодина на Европейския шампионат. Започнахме с Хърватска, миналата седмица в Турция и сега в Македония. Доволен съм от състезателите си, като изключим Турция, където някои от тях бяха притеснени и не разкриха пълните си способности", коментира за Дарик Борислав Иванов.
Предстои най- важното състезание от вътрешния календар за каратеките от "Дарис". Велико Търново е домакин събота и неделя на Националното първенство за всички възрасти. На този етап планирам участие на 18 състезатели, във всички възрасти, без мъже и жени, каза треньорът Иванов.