Александър Костадинов спечели квота за Олимпиадата. Емилиян Тодоров остана на победа от нея / БФБ

Двукратният световен шампион при юношите Александър Костадинов спечели квота за Олимпийските игри в Лондон, като се класира за финала, в категория 55 кг на квалификационния турнир в „Арена Армеец". В решителната схватка, Спортист №1 на Кюстендил за 2006 и 2007 г. надделя над Яни Юка Хаапамяки (Финландия) - 2:0 части (1:0, 2:0). Кюстендилецът започна с победа срещу Виргил Мунтяну (Румъния) с 2:0 (3:0, 1:0), а после макар и трудно, надви бронзовия олимпийски медалист Роман Амоян (Армения) с 2:1 части (0:1, 7:0, 2:0). На финала, който бе без значение, Костадинов отстъпи на Хаакан Ниблом (Дания) с 0:2 (0:1, 0:3).

На победа от квота за Лондон остана другият кюстендилец и Спортист на Кюстендил 2010 г. Емилиян Тодоров. В кат. до 66 кг, Тодоров приключи битката за квотата на четвъртфиналите след 1:2 срещу литовеца Едгарас Венцкайтис -1:2 (1:0, 0:1, 0:2). В първата си схватка, Тодоров надви Евгени Пенторец от Гърция. В крайна сметка състезателят на "Васил и Георги Илиеви" спечели бронзов медал.

От битката за квотите отпаднаха световният и европейски шампион Христо Маринов (84) и носителят на златния пояс „Никола Петров" Илиян Герогиев.