Антон Вълканов за втори път Цар на лозята в Черногорово
Антон Вълканов за втори път Цар на лозята в Черногорово / DarikNews

За втора поредна година Антон Вълканов бе избран за Цар на лозята в димитровградското село Черногорово. Днес там празнуват по стара традиция Трифон Зарезан. Честването му възстановихме по искане на хората от селото през 2000 г., разказа кметът Стоян Христов.

97 дка е лозовият масив на Черногорово, където днес заместник-кметът на община Димитровград Христо Колев заряза и пожела годината да е добра и плодородна. Че очакваната реколта е по-слаба от миналогодишната, коментира черногоровският Цар на лозето Антон Вълканов. Според него хубавото вино се получава, когато го правиш с много любов, а лозята дават плод, когато се грижиш за тях с отговорност.

Антон Вълканов за втори път Цар на лозята в Черногорово
netinfo

С дегустация на вино и ракия продължи празникът в Черногорово. Шестима участват в надпреварата за най-добър производител на домашно вино тази година - Ганка Русева, Койно Базянов, Николинка Койнова, Антон Митев и Господинка Запрянова.