РЗС стартира подписка и в Габровско
РЗС стартира подписка и в Габровско / РЗС Габрово

 

Подписка за свикване на Велико Народно събрание и избор на нова Конституция на България започнаха в цялата страна от партията Ред, законност и справедливост. Пунктове за събиране на подписи са организирани и в Габровска област. В Габрово пунктът е разположен на централната търговска улица, до храм "Успение Богородично", а в Трявна -  пред сградата на Районен съд.

Подписката ще продължи три месеца, след което ще бъде внесена в Народното събрание. Идеята е да се съберат повече от необходимите 500 000 подписа.

Сред основните промени в новата Конституция според РЗС трябва да бъде референдумната демокрация. От партията на Яне Янев се обявиха за засилване на властта на президента и кметовете за сметка на парламента. От РЗС настояват да се намали и броят на депутатите - от 240 на 100, както и да се премахне имунитетът на народните представители и магистратите.

 

Добави ни в предпочитани източници в Google