Пуснаха Пречиствателната станция в Севлиево
Пуснаха Пречиствателната станция в Севлиево / netinfo

Започна тримесечният тестови период на Пречиствателната станция за отпадни води в Севлиево. В началото ще бъдат пускани поетапно двата главни и двата по-малки колектора, както и машините на обекта.  Тестовете трябваше да започнат още през миналата седмица, но бяха отложени заради довършителни дейности.

Технологично е предвидено станцията да пречиства около 10 424 кубически метра отпадъчни води на ден. Строител е австрийската фирма Алпине Бау.

Общата стойност на проекта е 13 987 623 евро, от които 75 процента са финансиране от ИСПА и 25 процента - национално финансиране. Градската пречиствателна станция за отпадни води ще обслужва цялото население на Севлиево за периода до 2022 г. и ще допринесе за опазването на река Росица като един от притоците на Дунав.

Добави ни в предпочитани източници в Google