Българският парламент с най-ниския авторитет от създаването си до днес, според Ивелин Николов
Българският парламент с най-ниския авторитет от създаването си до днес, според Ивелин Николов / Дарик Габрово

Законът за държавния бюджет, приет в този вид, не е бюджетът, който  по някакъв начин ще се противопостави на кризата, а ще я задълбочи, заяви днес на пресконференция в Габрово народният представител от Коалиция за България Ивелин Николов. Той прогнозира, че ще се намали потреблението, а оттам производството и услугите. По неговите думи бюджетът има мързелива приходна част и е разчетен без икономически растеж. Ивелин Николов коментира и пенсионната реформа.

 Той определи повишението на пенсиите  с 9 лв.от втората половина на годината  като гавра. Според Николов правителството е обявило война освен на хората, които ще се пенсионират и на цели социални групи. Депутатът стигна и по-далеч в твърденията си, обявявайки, че целенасочено се плаща на медии да компрометират болници и медици. „Правителството се занимава само с рекламата и пиара на министър-председателя и не се интересува от проблемите на хората", каза Николов.

Според него изминалата 2010г. е една голяма крачка назад по отношение на демократичното развитие на България и все повече се доближаваме до авторитарните режими от източно-азиатски тип.  „Това е една година, в която гласовете на много българи бяха подменени, една година, в която се срина до край авторитетът на демократичната политическа система. Българският парламент никога, от своето създаване до сега, не е имал толкова нисък авторитет в страната. Стигнахме до там да те е срам да кажеш, че си народен представител, като влезеш в магазина. Отделно се срина авторитетът  и на демократичните партии", завърши Николов.