Бойко Борисов подкрепи кандидата за кмет на ГЕРБ Николай Сираков
Бойко Борисов подкрепи кандидата за кмет на ГЕРБ Николай Сираков / Дарик Габрово

 

Министър-председателят Бойко Борисов, вицепремиерът Цветан Цветанов, министърът по усвояване на европейските средства Томислав Дончев и председателят на парламента Цецка Цачева бяха снощи в Габрово, за да подкрепят кандидата за кмет на ПП ГЕРБ Николай Сираков.

„Когато ни трябваше свестен, кадърен, разбиращ човек, който да помогне на всички градове и села в България се спряхме на Томислав Дончев. Знаех, че като го извадя от Габрово ще има избори, но винаги съм знаел, че габровци ще оценят , че техният кмет отива на такъв висок пост да разпределя парите на всички градове в България".

С тези думи Бойко Борисов се обърна към габровци, дошли на площад „Възраждане" да подкрепят Николай Сираков. Премиерът подчерта, че близо 124 000 000 лева са влезли в Габрово.

 „Не ги давайте да ги откраднат и тях. Вярно, сега няма да дам да ги вземат. Сираков е сериозен кандидат. Ние ще му помогнем и мисля, че Габрово след една година ще изглежда по друг начин", каза още Борисов  и призова да не се подценява противника. Вицепремиерът Цветан Цветанов също апелира всички да гласуват и подкрепят Сираков още на първия тур.

 „Няма смисъл да си губим времето, защото има много проблеми за решаване, а и друго - всичко е свързано с двоен масраф. Габровци сте и трябва да се преценява разходната част", каза Цветанов. „Всички ние стоим зад Николай Сираков. Той е вашият и нашият избор", подчерта Цецка Цачева, а министър Дончев призова да се гласува за Сираков, тъй като е най-добрият.

Вечерта продължи с концерт на финалистите от «България търси талант» . Богдана Петрова и Елисавета Ганчева заедно с победителя от Music Idol Тома пяха в подкрепа на кандидатурата на Николай Сираков от ПП ГЕРБ за кмет на Габрово.

Добави ни в предпочитани източници в Google