Пет български рок групи ще участват в Каварна Рок `2012
Пет български рок групи ще участват в Каварна Рок `2012 / Концертен портал Каварна, архив

Най-добрите български хард рок и метъл банди от последните няколко десетилетия ще представят родната музика на Kavarna Rock 2012. На сцената на фестивала в трите дни ще се изявят култови групи, като AXAT, БТР, D2 & Di4o и Ренегат

Всички те ще представят сетове от изцяло авторска музика, включваща най-емблематичните песни от дискографията им, но и чисто нови парчета, някои от които ще чуем за първи път на сцената на Kavarna Rock 2012. 

На 13 юли фестивалът ще стартира с БТР - група, която вече близо 20 години е вярна на себе си, но и постоянно се развива музикално и стилово. Последното им постижение е първото място в конкурса „Златна пролет" на БНР с новата им песен „Защо". Парчето, което се сдоби и с впечатляващ клип с участието на Асен Блатечки, е първата авторска композиция, която БТР пускат от 4 години насам.

Освен тях на сцената на 13 юли ще излезе и една от най-интересните нови банди у нас - Команда 5. Групата е страничен проект на китариста, композитора и текстописеца на БТР Кирил Божков, който заедно с басиста Орлин Маринов, Георги Милев (барабани), Илиян Илиев (китара) и талантливата им вокалистка Яна Галинова ще свирят авторски парчета от предстоящия си дебютен албум, който е в класическа хард рок стилистика. Хелдайнер в първия ден на Kavarna Rock са DIO Disciples, а освен тях публиката ще се наслади на шоутата на Glenn Hughes и Michael Schenker Band. 

Втората вечер на фестивала - 14 юли - ще посрещне един неочакван тандем - D2, със специалното участие на първия си вокал - Di4o. Бандата ще изсвири песни от началото на кариерата си, до най-новите от предстоящия им албум, който ще излезе през есента. До броени дни на D2 ще снимат нов видеоклип, за който момчетата направиха национален кастинг. Хедлайнер на 14 юли е Stryper, а международната програма на фестивала за втория ден включва още Dokken и Big Noize feat. Sebastian Bach

На 15 юли на сцената на Kavarna Rock ще чуем титаните на българския метъл и хард рок - Ахат. Бандата няма нужда от представяне на фона на над 20-годишната си кариера, в която неуморно коват съществена част от историята на родната тежка музика. След повторното си активизиране в първото десетилетие на 21 век, Ахат записаха цял албум преди 2 години, а това лято предстои да влязат в студио за още нов материал. Публиката вече знае новите им песни, макар че до момента не са издавани и Kavarna Rock 2012 ще бъде поредният шанс да сме сред първите, които ще разберат какво приготвят в момента хеви метъл класиците.

Компания в неделя ще им правят и Ренегат - група с 10-годишна история, в която впечатляват безкомпромисните им усилия, постоянна активност и непрекъсната амбиция да правят и издават музиката, която харесват. Ренегат пуснаха последния си албум „Ренегат 2012" за свободно сваляне на сайта си и до този момент тавата има над 13 000 прослушвания и тегления.  Него, както и хитове от цялата си дискография ще представят и на Kavarna Rock 2012.

Последната вечер на 15 юли Kavarna Rock 2012 ще завърши със зрелищното шоу на Lizzy Borden и гръмотевични концерти на Kamelot и Rhapsody of Fire.