Гросмайстор Момчил Николов направи сеанс на 15 дъски
Гросмайстор Момчил Николов направи сеанс на 15 дъски / Младежки дом

Сеанс на едновременна игра по шахмат проведе международният гросмайстор Момчил Николов в Младежкия център. В сеанса се включиха 15 участници от шах клуба с ръководител международния майстор Мирослав Тончев. Проявата е традиционна, очаква се с интерес от младите шахматисти и днес се проведе за пета година по повод 24 май.

Момчил Николов е добричлия, живее в София и е национален  състезател по шахмат, победител  в редица международни турнири. На последното си участие преди седмица в Дъблин, Ирландия той спечели първо място. Момчил е многократен шампион на България за юноши, както и участник в световни и европейски първенства за юноши.

Най-малкият шахматист между участниците днес бе Кристиян Пейчев - на 7 години от ХГ „Св.Св. Кирил и Методий”.

Крайният резултат е 13 победи за Момчил Николов и две ремита с абитуриентите от ЕГ „Гео Милев” Виктория Терзиева и Иван Арабаджиев.