Добруджа 07 изхвърли Левски от турнира за Купата на България
Добруджа 07 изхвърли Левски от турнира за Купата на България / Дарик Добрич
Добричлии ще се борят за трета Купа, 8 тима ще участват във финала
Волейболистите на Добруджа 07 постигнаха драматична победа над отбора на Левски и се класираха за финалната фаза на турнира за Купата на България. Мачът се игра пред 1000 зрители в зала „Добротица“ в Добрич. Така добричкият тим ще има възможност след двете спечелени купи през 2015-а и 2017-а година да се бори за трета.

Домакините надиграха възпитаниците на легендата Владо Николов  с 3:2 гейма /21:25, 25:19, 25:20, 19:25, 15:12/ след оспорвана битка.

Гостите бяха по-стабилният отбор в началото на срещата и спечелиха първия гейм. Дебют за „сините“ направиха новите им попълнения – руснакът Евгений Баннов, който бе неотразим в нападение, и холандецът Дан Ван Хаарлем.

Тимът на Добруджа 07 заигра по организирано и комбинативно и поведе с 2:1 гейма. Четвъртият гейм бе спечелен от Левски, благодарение на Николай Манчев. Тайбрекът вървеше точка за точка, но в края му блестящият Жулиен Георгиев отбеляза три поредни точки за 15:12 и победата в мача.

Финалният турнир за Купата на България с участието на 8 отбора ще се проведе от 12 до 14 януари в Монтана. Жребият ще се тегли утре. Участници са Добруджа 07, Миньор, Марек, Нефтохимик, Хебър, Пирин, ЦСКА и Монтана.