Безработните в Добричко намаляват
Безработните в Добричко намаляват / Дарик Добрич - архив

11.3% е равнището на безработицата в Добричка област през месец юни, при 12.4% за май или с 0.9 пункта по-ниско, информираха от Бюрото по труда. Безработните в град  Добрич също намаляват и през юни процентът им е 6.4%, с 1.0 пункт по- малко от предходния месец.

На работа през юни в Добричка област са постъпили 1 149 безработни. По програми и насърчителни мерки за заетост са устроени да работят 180 души.

Към момента Бюрото по труда в Добрич разполага с общо 209 актуални свободни работни места на първичния пазар на труда, като 51 от тях са в сферата на туризма. Сред най-търсените професии са тези на лекарите и инженерите. Традиционно се търсят още работници в шивашкото и обувното производство, водопроводчици, дърводелци и заварчици.