Състезателите на ОМК Несебър 2000 бяха безапелационните победители в регатата.
Състезателите на ОМК Несебър 2000 бяха безапелационните победители в регатата. / Снимки: ОМК Несебър
Влади Маринов и Михаела Александрова - топ звезди в клас 420
Влади Маринов и Михаела Александрова станаха безапелационните победители в клас 420, а Анастас Петров е лидерът в олимпийския клас Фин. По този блестящ начин състезателите на Общински морски клуб- Несебър завършиха Международната регата „Купа Несебър”. Участие в нея взеха над 100 ветроходци от 16 отбора от България, Малта, Турция и Украйна. Домакинът участва с 18 състезатели, които триумфираха в отделните категории. „За мен и ентусиастите от ОМК „Несебър” 2000 тези четири дни бяха двоен празник - Възкресение Христово и превилегията да организираме ветроходно събитие”, каза Дочка Маринова от ръководството на общинския морски клуб.

ОМК Несебър

Ето и постиженията на несебърския клуб след четири оспорвани дни морски битки:

ОМК Несебър

- Клас 420 - Владислав Маринов и Михаела Александрова - 9 гонки и 9 победи;
- Олимпийския клас Фин – Атанас Петров- 9 гонки, 8 победи и едно първо място.
- Бронзова купа при младежите - Веселин Йовчев.

Олимпийски клас Лазер Радиал – Любен Тодоров, първи в общото класиране
Иво Тодоров – трето място при мъжете

ОМК Несебър

Напрегната бе надпреварата и в младежкия клас Лазер 4.7. Диана Маркова взе златната купа при девойките, като се нареди трета в общото класиране. Сребърната купа при мъжете е за Даниел Йоранов /втори в общото класиране/.

ОМК Несебър

Най-интересна  и оспорвана се оказа битката при децата в клас Оптимист. На почетната стълбичка при момчетата старша възраст застанаха само несебърски състезатели:

I място– Георги Маноилов
II място – Мартин Митев
III място – Мартин Митев и Владимир Пинков.

ОМК Несебър

Божидара Бозовайска вдигна сребърната купа при момичета старша възраст. Заслужено общото класиране тук се оглави от състезателя на Турция Еге Айлдъзбайрактар

Наградите връчиха Милко Митев, зам. - председател на Софийската съдийска колегия, Валентин Николов, член на регатната съдийска бригада и Петър Тодоров, общински съветник .