Нов разгром на Евро 2008 в Италия
Нов разгром на Евро 2008 в Италия / netinfo

Женският национален отбор на България по баскетбол до 20 години претърпя тежко поражение и във втория си двубой от Европейското в тази възраст в Италия.

Баскетболистките ни водени от треньора Иван Лепичев загубиха от Русия с 50:83 точки. Българките отбелязаха едва 5 точки в последната четвъртина срещу цели 21 за съперника. Рускините водеха само с 4 точки на почивката при 36:32, но дръпнаха със 7 в началото на второто полувреме. Анета Митева вкара 5 поредни точки и намали пасива само до две при 39:41 точки. Последваха 5 минути без кош за България, а Русия вкара 10 поредни точки.

Минута и половина след началото на последната четвърт, след като двата тима си размениха по един кош, като Мария Цанкова вкара за 50:64, но това се оказа последният точен изстрел на българските националки.

Димана Макариева вкара най-много за България – 11 точки, а Веселка Тодорова отбеляза 8. За Русия 203-сантиметровата Олга Жужгова бе най-резултатна с 13 точки.

Националният ни тим до 20 години излиза утре срещу Литва от 14 часа в двубой, който най-вероятно ще определи последния в групата ни на Евро 2008 в Италия.