Мидълзбро остави Юнайтед на върха след хикс с Арсенал
Мидълзбро остави Юнайтед на върха след хикс с Арсенал / netinfo

Арсенал измъчено се добра до четвъртия си пореден хикс във Висшата лига. „Артилеристите” стигнаха до 1:1 с Мидълзбро на своя „Емирейтс” след изравнителен гол в 86-та минута.

Манчестър Юнайтед очаквано взе трите точки от Дарби Каунти по-рано през деня и се изкачи на върха в Англия. След равенството, „топчиите” успяха да се изравнят по точки с „червените дяволи”, които обаче са с мач по-малко.

Резултатът в мача бе открит в 25-та минута, когато Алиарде вкара за 1:0 след колеблива игра на отбраната на Арсенал.

Гостите се виждаха победители в срещата, но все пак изпуснаха трите точки в 86-та минута. Фабрегас изпълни корнер, настъпи пълно разбъркване в наказателното поле на Боро, където най-съобразителен се оказа Коло Туре, който вкара за 1:1.

Неприятен момент в мача се получи в 88-та минута, когато за изключително груба игра, с директен червен картон играта трябваше да напусне влезлият като резерва в състава на гостите Мидо.

След днешния хикс Арсенал заема второто място с актив от 67 точки, а Мидълзбро е на 12-то място с 31 точки.