Леброн Джеймс блести при успех на Кливлънд
Леброн Джеймс блести при успех на Кливлънд / netinfo

Леброн Джеймс се отличи с 41 точки и 13 борби при успеха на Кливлънд със 106:97 над домакина Чикаго в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Гостите изковаха успеха си в началото на четвъртата част след серия от 15:0 точки, с които заличиха пасива си от 74:77 след края на третата четвърт. Бен Гордън завърши с 29 точки за домакините, които успяха да се доближат до 94:96 две минути преди края, но за повече силите им не стигнаха. Дуайт Хауърд вкара рекордните си за сезона 31 точки и взе 16 борби при успеха на Орландо над гостуващия Вашингтон със 106:81.

Ник Йънг се отличи с 20 точки за столичани, които обаче допуснаха пето поражение в пет мача от началото на кампанията и са единственият отбор от Източната конференция без победа досега. Крис Пол завърши с 21 точки и 13 асистенции, за да записа шести пореден "Дабъл-дабъл", при успеха на Ню Орлиънс над Маями със 100:89.

Така Пол подобри рекорда на Оскар Робертсън от 1,968 година за най-добър старт на сезона с повече от 20 точки и 10 асистенции в поредни срещи. Дуейн Уейд с 30 точки беше лидер за гостите. Винс Картър реализира 31 точки за Ню Джърси, но отборът му загуби с 80:98 от Индиана като гост.

Дани Грейнджър беше най-полезен за домакините с 23 точки. Шакил О'Нийл завърши с 29 точки и 11 борби при успеха на Финикс над Милуоки със 104:96. ЛаМаркъс Олдридж пък се отличи с 24 точки и 12 борби, а Брендън Рой добави 24 точки и 9 асистенции за победата над Портлънд над Минесота с 97:93.