Исландия се издъни срещу Лихтенщайн
Исландия се издъни срещу Лихтенщайн / netinfo

Исландия не успя да победи футболното джудже Лихтенщайн в европейска квалификация от група F на Евро 2008. Двубоят в Рейкявик завърши при резултат 1:1.

Рафаел Рорер вкара гол и спечели ценна точка за Лихтещайн. Рорер се разписа в 69-та минута, като проби сам защитата на домакините и с лек шут прати топката в мрежата.

Исландците откриха резултата в 27-та минута с гол на Бриняр Гунарсон. Емил Халфредсон центрира отдясно от пряк свободен удар, след който последва меле в наказателното поле на Лихтенщайн. Тогава Гунарсон се оказа най-съобразителен и с глава отбеляза за 1:0.

Двата отбора имат по 4 точки в актива си и изпревариха Латвия във временното подреждане в потока. Латвия обаче в момента играе у дома срещу Испания.