Германия - Коста Рика 4:2
Германия - Коста Рика 4:2 / netinfo

С три гола за 20 минути започна първият мач от Световното. Германия поведе с 1:0 на Коста Рика още в 6-тата минута. С уникален гол се разписа защитникът на Байерн (Мюнхен) Филип Лам. В 12-та минута след това костариканецът Пауло Уанчоп върна жеста и изравни резултата, въпреки че имаше съмнение за засада. Нападателят изскочи зад защитата на Германия и с техничен удар преодоля Йенс Леман.

Само след минути Шнайдер проби отдясно, подаде на Бастиан Швайнщайгер, който с прострелно центриране намери Мирослав Клозе и рожденикът взриви трибуните на стадион Арена Алианц в Мюнхен с втори гол за Германия. Голмайсторът на Бундеслигата вкара в 18-ата минута.

Възпитаниците на Юрген Клинсман започнаха без контузения си капитан Михаел Балак, мястото му на терена зае Тим Боровски, а капитанската лента бе връчена на Бернд Шнайдер.

До края на първото полувреме далечни удари отправиха Швайщайгер и Лукас Подолски, докато играчите на Коста Рика опитваха възможностите си на контраатаки. Дани Фонсека получи жълт картон в 31 минута.

Третият гол за Германия вкара отново Клозе в 61-ата минута след центриране на Филип Лам от ляво.

В 72-ра минута Уанчоп реши да не остане по назад и след като се оказа сам срещу вратаря на Германия, записа втори гол за Коста Рика. И този път, като при първия му гол, имаше съмнение за засада.

В 79-та минута Клинсман смени Мирослав Клозе, който бе изпратен с бурни овации.

В 87-минута полузащитникът на Вердер Торстен Фрингс с топовен шут от 32 метра направи резултата 4:2 за Германия, след което домакинът на Мондиала вече празнуваше победата.

Стартовите състави на двата отбора:

Германия: 1-Йенс Леман; 3-Арне Фридрих, 21-Кристоф Мецелдер, 17-Пер Мертезекер, 16-Филип Лам; 19-Бернд Шнайдер (капитан), 8-Торстен Фрингс, 18-Тим Боровски, 7-Бастиан Швайнщайгер; 11-Мирослав Клозе, 20-Лукаш Подолски;

Коста Рика: 18-Хосе Порас; 12-Леонардо Гонсалес, 3-Луис Марин (капитан), 4-Майкъл Умана, 5-Джилберто Мартинес; 8-Маурисио Солис, 10-Валтер Сентено, 20-Дъглас Секейра, 6-Дани Фонсека; 11-Роналд Гомес, 9-Пауло Уанчоп

Главен съдия: Хорасио Елизондо (Аржентина).