Eквадор победи с 3:0 Коста Рика
Eквадор победи с 3:0 Коста Рика / netinfo

Еквадор поведе на Коста Рика с гол на Карлос Тенорио в 8-та минута, който с глава прати топката в мрежата на Порас след центриране на Валенсия отдясно. Вторият гол вкара в 55-та минута Аугустин Делгадо.

В продължението, 92-та минута, Иван Кавиедес направи резултата класически 3:0.

Еквадор победи с 2:0 Полша в първия мач и беше фаворит срещу Коста Рика, които загубиха на старта от домакините на Мондиала Германия с 4:2.

Така вече Еквадор и Германия си осигуриха място на 1/8 финалите, само трябва да определят първия и втория в група А.

Авторът на първото попадение за Еквадор при победата срещу Коста Рика с 3:0 Карлос Тенорио заяви, че отборът му все още не постигнал нищо, въпреки че си осигури предсрочно класиране за втората фаза на Мондиал 2006.

"Все още нищо не сме постигнали, искаме да продължим, колкото е възможно по-напред в турнира", каза Тенорио след двубоя от група "А".

"Щастлив съм, не мога да изразя с думи радостта си", добави нападателят.