Страхотно начало за Григор Димитров на Australian Open. В първия кръг българинът отстрани шампиона от US Open 2014 Марин Чилич с 6:4, 6:2, 7:6, предава Gong.bg.

ТРЕТИ СЕТ

7:6 Гришо спечели играта на нерви в тайбрека с отличен сервис и добри ретури.

6:6 Двойна грешка на Гришо позволи на Чилич да поведе в началото, но с добра игра на мрежата и при разиграванията не позволи да се стигне до нов пробив.

5:6 Чилич показа, че няма да се предаде безславно и не даде и точка на съперника си.

5:5 Гришо спечели на нула един от най-бързите геймове в мача с отличен сервис.

4:5 Пробив за Григор и резултатът е намален. Българинът показа здрави нерви и успя да спре възхода на Чилич. Хърватинът може да се сърди само на сее си, след като изпусна сетбол, а след това направи и непредизвикана грешка.

3:5 Пробив за Чилич! Димитров изоставаше с 0-30, но със страхотен сервис със скорост 210 км/ч намали резултата. В критичен момент при 15-40 запази хладнокръвие и изравни, но след направи поредица от грешки и загуби.

3:4 Чилич взе гейма след серия от красиви разигравания от страна и на двамата тенисисти.

3:3 Само за 1 минута и 38 секунди Григор изравни като отново даде само точка на Чилич.

2:3 Григор отново не успя да направи пробив, но и съперникът му показа стабилен начален удар.

2:2 Чилич поведе с дълбок ретур, но с леко подсечен сервис Григор изравни. А след това българинът е повече от убедителен - 40-15.

1:2 Хърватинът показа здрави нерви и не позволи на Гришо да го пробие.

1:1 Григор успя да се измъкне от много трудна ситуация при 0-30 благодарение най-вече на сервиса си.
0:1 Чилич бързо печели подаването си с добри сервиси за разлика от предишните два сета.

ВТОРИ СЕТ

6:2 Григор е като машина на корта и не дава дори точка на Чилич. С 12-ия си ас затвори сета с 40-0.

5:2 С добър сервис Чилич намали резултата, регистрирайки и втори ас в мача.

5:1 Григор не допусна изненада при подаването си и бързо приключва гейма с 10-ия си ас, давайки само една точка на съперника си.

4:1 Още един пробив на българина и то на нула.

3:1 Григор печели с най-силното си оръжие - слайса, но запомящо се бе и волето му на мрежата за 30:15.

2:1 Чилич намали резултата, след като печели подаването си, като решаващата точка е след първия му ас в мача.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на нула. Гришо е безапелационен и отчяйва съперника си с осми ас в двубоя.

1:0 Пробив на Гришо още в първия гейм и то с обрат от 15:40 след серия от хубави ретури и успех още в първия брейкбол.

ПЪРВИ СЕТ

6:4 Гришо загуби първата точка, но с три поредни великолепни аса сложи точка на спора в този първи сет.

5:4 Чилич успя да спечели сервирането си, като спаси два сетбола при 40-15 за Гришо в най-оспорвания гейм от началото на мача.

5:3 И новите топки не носят късмет на хърватина. Първият сервис на Григор не върви, но с изключителна защита той успява да затвърди пробива.

4:3 Пробив за Григор! Българинът използва колебанията на сервиса на Чилич и първият пробив в мача е налице. При 15-40 още първият брейкбол бе реализиран, след като подсечена топка на българина доведе до форхенд в мрежата на съперника му.

3:3 Българинът поведе с 30-0 с великолепна серия от удари, в която прояви и завидно търпение. Последваха два аса и първият му гейм на нула е факт.

2:3 Димитров поведе с 15-0, след като хърватинът загуби първа точка на свой сервис. Възходът на Гришо продължи и той поведе с 30:15 с отлична игра на мрежата. Стигна и до първа възможност за пробив, но го пропиля, а след това Чилич не допусна изненада и спечели.

2:2 Григор поведе с 30-0, но допусна изравняване. След това се събра и с два чудесни сервиса не допусна пробив.

1:2 Чилич отново е безпощаден и взима втори гейм на нула.

1:1 Григор успява да спечели подаването си, макар и не толкова категорично като съперника си. Финалният му удар в гейма обаче бе като за учебник.

0:1 Първи сервира Чилич и го прави без грешка. Григор Димитров е колеблив и губи гейма с 0-40.

До този момент българинът и хърватинът са играли помежду си 6 пъти като Чилич е спечелил четири от двубоите им, включително и трите на хард на открито. Димитров пък спечели единственият им мач в турнир от Големия шлем - на Ролан Гарос 2019 след 5 сета.