Изтекоха записи от скрита камера, които бяха изпратени до медиите от човек, подписал се като Петьо Велков Петров (известен с прякора си Пепи Еврото – бел. ред.).
В две серии се появиха видеа, засягащи европрокурорката Теодора Георгиева. От видеата става ясно, че тя присъства в офиса на "Осемте джуджета" на Пепи Еврото, предава NOVA.
Кадрите са с дата 13 януари 2020 г. Тогава България трябваше да изпрати предложения за европрокурор. В тях се твърди, че двама конкуренти на Георгиева трябва да бъдат отстранени с помощта на Пепи Еврото.
Автентични ли са записите, има ли натиск за оказване на влияние в правосъдието и рекет ли е мотивът за пускането на новата порция видеа? Темата коментира директорът на „Антикорупционния фонд” Бойко Станкушев. „Това са стари съветски прийоми. Големият проблем е, че очевидно огромният брой компромати от Пепи Еврото и бившата му съпруга са в нечии ръце. Трудно е да се каже дали са у него”, обясни Станкушев.
Самата Георгиева не е коментирала записите, но в последно време тя засегна много интереси и работи по случаи за много пари. Припомняме, че при пожар в плевенското село Беглеж на 15 февруари загина 75-годишната ѝ майка. Дни след мистериозния инцидент европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разпореди дъщерята на загиналата Румяна Петкова да бъде охранявана, когато е в България.
АКФ пита: Какво има на информационните носители, иззети от дома на Пепи Еврото
Според директора на АКФ е странно, че българският европрокурор все още не е коментирал ситуацията. По думите му записът трябва да бъде изследван и да се установи автентичността му. „Това е предупреждение и е по-страшно, отколкото изглежда. Тук не става въпрос само за зависимости на магистрати. Оказва се, че в България дотолкова е натрупана критична маса от зависими магистрати, че е възможно да не бъде извадена никаква истина по значими въпроси”, посочи Станкушев.