Две еднофамилни къщи на морето, собственост на софийска фирма със задължения към хазната, пуснаха на пореден търг данъчните в столицата, съобщиха от ведомството. Ваканционните имоти се намират край Балчик, в един от най-големите голф комплекси в страната.
Началната цена от която ще стартира наддаването е 88 130 лв. за едната и 88 501 лв. за другата. И двете къщи са двуетажни, като разгънатата застроена площ на всяка от тях е около 85 кв.м.
Данъчните уточняват, че и двата имота имат луксозно оборудване. От следващата седмица до 11 септември, кандидат купувачите могат да правят огледи на имотите. Пак в същия срок, в сградата на столичната НАП ще се приемат ценови предложения за закупуването им. За да се включат в наддаването желаещите трябва да преведат депозит за участие в размер на 20 % от първоначалната тръжна цена.